wypoyczalnia samochodw - rezerwacja online
wypoyczalnia samochodw - rezerwacja online
Już od55PLN
Już od55PLN
Już od70PLN
Już od69PLN
Już od69PLN
Już od135PLN
Już od169PLN
Już od199PLN
Już od233PLN
Już od233PLN
Już od110PLN
    Łódź: 731 888 868
Warszawa: 731 888 858
  Poznań: 731 888 848
Samochodyz oc sprawcy Naszaflota
aa

DSD Rent a Car

 

Konto bankowe

IBAN: PL80 1950 0001 2006 0013 1615 0001

SWIFT/BIC: IEEAPLPA

 wynajem aut w Łodzi

wynajem aut w Waraszawie

wynajem aut w Poznaniu

 

Bezpłatne auto zastępcze z OC sprawcy

Jak w razie wypadku otrzymać bezpłatnie auto zastępcze?

 

 • Musisz być poszkodowanym – wypadek spowodowany przez innego kierowcę, z którego OC będzie likwidowana szkoda.
 • Na miejsce zdarzenia wezwij Policję (zalecane) lub spisz ze sprawcą oświadczenie.
 • Zadzwoñ na całodobowy telefon 731 888 868
 • Przyjmiemy zgłoszenie i tak szybko jak tylko będzie to możliwe lub wtedy, kiedy będziesz chciał podstawimy we wskazane przez Ciebie miejsce auto zastępcze, zbliżone do klasy i wielkości Twojego auta.
 • Formalności zajmą kilka minut i już po chwili będziesz mógł kontynuować jazdę autem zastępczym.
 • Oddasz je dopiero jak nie będzie Ci już potrzebne (np. przy odbieraniu z warsztatu po naprawie swojego auta).
 • O pieniądze za wynajem auta się nie martwisz - odbierzemy je od ubezpieczyciela, za Ciebie przebrniemy przez wszystkie związane z tym zawiłe procedury, łącznie z ew. procesem sądowy. Nie wpłacasz kaucji zabezpieczającej, nie wykładasz pieniędzy za najem.
 • Poszkodowany nie musi do naszej firmy dostarczyć żadnych gwarancji pokrycia wynajmu przez firmę ubezpieczeniową, czy też zgody na taki wynajem - dzięki temu auto zastępcze możemy wynająć już w dniu powstania szkody.,
 • Proponujemy również skorzystanie z naszej lawety. Holowanie Pañstwa pojazdu również będzie odbywać się bezgotówkowo.
 • Proponujemy również skorzystanie z zaprzyjaźnionego, autoryzowanego zakładu blacharskiego, który naprawę w Pañstwa samochodzie wykona również bezgotówkowo.

    Więc jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to dzwoñ teraz

 

731 888 868

 

 

Jeżeli samochód został uszkodzony w wyniku kolizji nie z Pañstwa winy, przysługuje Pañstwu pokrycie kosztów wynajęcia pojazdu zastępczego w firmie ubezpieczeniowej sprawcy kolizji. Warunkiem zwrotu kosztów jest wynajęcie pojazdu tej samej lub niższej klasy.
Na naprawę pojazdu, składa się zazwyczaj wiele następujących po sobie, czasochłonnych działañ. Najpierw należy zgłosić szkodę ubezpieczycielowi sprawcy, który najczęściej dopiero po kilku dniach dokona oględzin pojazdu i przygotuje protokół. Często akta sprawy wędrują między właściwymi miejscowo inspektoratami. Kiedy na podstawie otrzymanego od ubezpieczyciela protokołu, serwis dokona własnej oceny szkody, często niezbędne okazują się ponowne oględziny. Zazwyczaj serwis nie dysponuje wszystkimi częściami zamiennymi, niezbędnymi do wykonania naprawy i musi je ściągać, nierzadko aż z zagranicy. Wszystko to sprawia, że przygotowanie do naprawy może przedłużać się do kilku tygodni, natomiast sam proces naprawczy trwa jedynie kilka dni. Jednak wyznacznikiem okresu najmu nie jest, jak to chętnie interpretują firmy ubezpieczeniowe, tzw. technologiczny czas naprawy, ale rzeczywisty czas unieruchomienia pojazdu, bowiem straty spowodowane brakiem samochodu odczuwacie Pañstwo już od chwili kolizji, a w szczególności kiedy samochodu jesteście fizycznie pozbawieni, gdy przebywa w serwisie.
Należy podkreślić, że na długość okresu przygotowania do naprawy, ma wpływ w pierwszej kolejności opieszałość i zła organizacja pracy ubezpieczyciela, za którą w żaden sposób nie może ponosić konsekwencji poszkodowany! Ubezpieczyciel czasami próbuje, określić maksymalną stawkę za jaką można wynająć pojazd zastępczy. Jednak, bez względu na to czy będzie to 500 zł za dobę w najdroższej firmie na rynku, lub też 100 zł za dobę, za ten sam samochód, w firmie konkurencyjnej, zgodnie z prawem, ubezpieczyciel nie może polecić ani nakazać Pañstwu korzystania z usług konkretnej firmy, a więc i określić stawki za jaką można wynająć samochód. Jedynym ograniczeniem jest zdrowy rozsądek oraz fakt, iż macie Pañstwo prawo wynająć pojazd tej samej lub niższej klasy, jednak zawsze w firmie, którą sami wybierzecie i za stawkę jaką sami ustalicie z wynajmującym.

Zgodnie z przepisami prawa (Kodeks Cywilny art. 361, 363, i 415, Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.03.2000r. DU. Nr 26 poz. 310 w sprawie OC), ubezpieczyciel w zakresie OC, zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody. A przecież pokrycie kosztów naprawy Pañstwa samochodu i wynajmu pojazdu zastępczego, to jedynie podstawowe roszczenia jakie można zgłosić.
Piętrząc trudności podczas załatwiania podstawowych spraw, ubezpieczyciele budują świadomość samozadowolenia z pozytywnego ich załatwienia i ewidentnie korzystają na pomijaniu przez poszkodowanych mniej oczywistych strat, których pokrycie wydaje się jeszcze trudniejsze do wyegzekwowania. Poszkodowani dbają więc w pierwszej kolejności o pokrycie kosztów związanych z naprawą i ewentualnie wynajmem, a "odpuszczają" straty związane z niedoszłymi do skutku w dniu zaistnienia kolizji interesami, czasem straconym przy likwidacji szkody, nerwami, telefonami, utratą wartości użytkowej naprawianego auta itp. Dlatego tym bardziej, pokrycie tak podstawowego kosztu jak wynajem pojazdu zastępczego nie jest żadną łaską, ale obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej i prawo stoi po Pañstwa stronie!

Wynajem długoterminowy

 

Jak działa wynajem długoterminowy:

Wynajem kontraktowy jest usługą z pogranicza leasingu i wypożyczania samochodów, polegającą na sprzedaży Klientowi rozwiązañ transportowych, zamiast samochodów.
Przyjęcie takiej formy pozyskiwania środków transportu na potrzeby firmowe, zwalnia Klienta z: konieczności tworzenia bądź utrzymywania działu transportu, kontroli stanu samochodów, rozliczania szkód komunikacyjnych, zajmowania się sprzedażą samochodów używanych. Upraszcza również logistykę obsługi (serwisy, opony zimowe, negocjacje stawek ubezpieczeniowych), ułatwia budżetowanie, upraszcza księgowanie i gwarantuje, że samochody są w ruchu (brak konieczności utrzymywania samochodów zastępczych).
Zawarcie umowy wynajmu kontraktowego nie wiąże się dla Klienta z koniecznością angażowania kapitału, lub obciążania swojej zdolności kredytowej, kosztami zakupu floty samochodów.
Kontrakt może być zawarty na okres od miesiąca (wynajem krótkoterminowy - samochód używany) do nawet kilku lat (wynajem długoterminowy - samochód nowy wg wyboru klienta).
Oczywiście kalkulacja ceny różni się w zależności od okresu, na który podpisywana jest umowa.

 

Elementami takiego wynajmu są:

 • Finansowanie zakupu samochodów;
 • Ubezpieczenie samochodów w całym okresie umowy w pełnym zakresie AC/OC/NNW;
 • Zarządzanie flotą samochodów, w tym:
 1. Rejestracja samochodów,
 2. Przygotowanie samochodów wraz z montażem wyposażenia dodatkowego,
 3. Organizacja i finansowanie obsługi serwisowej samochodów, wraz z zapewnieniem samochodu zastępczego na czas niesprawności samochodu właściwego,
 4. Organizacja likwidacji szkód komunikacyjnych wraz z zapewnieniem samochodu zastępczego na czas wyłączenia z ruchu samochodu właściwego (dotyczy również szkód kradzieżowych i całkowitych),
 5. Organizacja i finansowanie sezonowej wymiany ogumienia, oraz wymiany ogumienia na skutek jego eksploatacyjnego zużycia,
 6. Organizacja i finansowanie opieki assistance w razie awarii na drodze (holowanie samochodu, opieka nad kierowcą).
 • Odbiór samochodów po okresie umowy;
 • Sprzedaż samochodów po okresie umowy;
 • Pokrycie kosztów rzeczywistej utraty wartości (amortyzacji) samochodu.

 

Korzyść:

 • Brak konieczności budowania działu transportu lub możliwość jego likwidacji, bądź redukcji.
 • Brak konieczności obciążania swojej zdolności kredytowej środkami przeznaczonymi na zakup samochodów.
 • Poprawa wskaźników bilansowych (obniżenie sumy bilansowej, obniżenie wskaźnika finansowania aktywów kapitałami własnymi) oraz niektórych wskaźników wynikowych (podwyższenie zwrotu z kapitału własnego) Klienta. Kwestia ta ma niekiedy kapitalne znaczenie przy negocjacjach z instytucjami finansującymi oraz w relacjach właścicielskich szczególnie w firmach o skomplikowanej strukturze własnościowej.
 • Gwarancja pokrycia wszystkich kosztów związanych z eksploatacją samochodu. Kosztem Klienta jest jedynie koszt paliwa i uzupełniania płynów eksploatacyjnych. Wszystkie koszty obsługi samochodu, napraw powypadkowych, napraw mechanicznych pokrywane są przez wypożyczalnię. Koszty, których wypożyczalnia nie pokrywa (uszkodzenia umyślne, lub wynikające z rażącego zaniedbania np. zniszczenie silnika przez jazdę bez oleju), uszkodzenia spowodowane pod wpływem alkoholu, mogą i powinny być przerzucone na pracowników eksploatujących samochody. Rekomenduje się wprowadzenie odpowiednich zapisów w umowach o pracę (wewnętrznych regulaminów użytkowania, itp.).
 • Klient otrzymuje co miesiąc jedną fakturę na ustaloną kwotę. Ma w ten sposób możliwość precyzyjnego zaplanowania kosztów komunikacji. W znaczący sposób redukuje to także koszty, związane z księgowaniem wielu drobnych faktur.
 • Wymiana floty po ustalonym okresie nie przyniesie Klientowi niespodziewanej straty, ani nie spowoduje konieczności finansowania używanych samochodów do czasu ich sprzedania.
 • Uszkodzenie samochodu w wyniku awarii, wypadku drogowego, lub kradzież auta nie spowodują przerwy w pracy pracownika - otrzyma on na czas naprawy samochód zastępczy podobnej klasy. Należy podkreślić, że uzyskanie odszkodowania za samochód skradziony, będący w leasingu, trwa zwykle kilka miesięcy, podczas których Klient nadal spłaca czynsze.
 • Elastyczność i szybkość. Wynajem niewielkich flot samochodów (kilka sztuk) może być przeprowadzony w ciągu kilku dni. Klient zawsze ma możliwość czasowego rozszerzenia floty według stawek preferencyjnych wynajmu krótkoterminowego (np. wynajęcie reprezentacyjnego samochodu na przyjazd prezesa, lub kilku dodatkowych samochodów na kilka dni lub tygodni)
 • Koszt wynajmu jest zwykle niższy w stosunku do całkowitego kosztu eksploatacji własnej floty. Dzieje się tak dzięki doświadczeniu firm wynajmu długoterminowego w branży samochodowej. Pozwala to zminimalizować koszty związane z eksploatacją samochodów.

 

Kto korzysta:

 • Firmy, w których działalności widoczna jest silna sezonowość, lub te, które potrzebują samochodów do obsługi terminowych kontraktów (usługi finansowe, developerzy, obsługa techniczna innych podmiotów).
 • Firmy, które działają na dynamicznym rynku, lub takie, które dopiero wchodzą na rynek i nie potrafią ocenić swojego zapotrzebowania na środki transportu. W tej grupie można także umieścić firmy, które obawiają się nagłego spadku popytu na świadczone przez nich usługi, lub sprzedawane towary. Pozbycie się własnych samochodów w sytuacji nagłego spadku rynku, jest trudne i wiąże się z dużymi kosztami.
 • Firmy, które dużo inwestują, więc ich zdolność kredytowa jest niewysoka, bądź też nie chcą jej pogarszać znacznymi kredytami na zakup floty samochodów.
 • Firmy będące filiami firm zagranicznych i posiadające ograniczone uprawnienia do podejmowania decyzji o większych zakupach, lub zaciąganiu zobowiązañ (kredyt, leasing)
 • Inne firmy, które pragną pozbyć się działów transportu.
 • Firmy borykające się z okresem dekoniunktury, w celu obniżenia zaangażowania kapitału, poczynienia oszczędności.

 

Na koniec pamietaj:

Należy podkreślić, że już w przypadku kontraktów na kilkanaście samochodów, istnieje możliwość takiego skalkulowania ceny, aby koszt wynajmowania samochodów był niższy od kosztów eksploatacji własnej floty.
Pamiętać należy, że na koszt funkcjonowania floty składa się bardzo wiele czynników rozpoczynając na zakupie samochodów, poprzez serwis, ubezpieczenia, koszty osobowe i księgowość a koñcząc na stratach powodowanych przestojami niesprawnych aut.
Zarządzanie flotą kilkudziesięciu samochodów firmowych jest normalnym, osobnym biznesem, posiadającym budżet roczny często przekraczający milion złotych i nie mającym nic wspólnego z podstawową działalnością firmy.